Snížená viditelnost

Naše viditelnost zásadně ovlivňuje to, zda se nám řidič vyhne, nebo nás srazí. Za snížené viditelnosti jsou velmi důležité reflexní prvky.

Viditelnost chodce

Důležitá je především spodní část těla, tj. barva kalhot a bot a např. kočárku, který tlačíme před sebou, a je tak vidět první.

Reflexní materiály je nejlepší umístit na nejvíce se pohybující část – upoutá tak větší pozornost.

Viditelnost cyklisty

Jízdní kolo musí mít vždy odrazku přední, zadní, boční a na pedálech. Za snížené viditelnosti ještě navíc přední a zadní osvětlení.

Ideálním doplňkem povinné výbavy je reflexní proužek na kotníku.

Viditelnost řidiče při závadě

Viditelnost se týká i řidičů. Pokud musí zastavit na silnici a vystoupit, vždy to musí být s reflexní vestou. To stejné platí v některých státech pro všechny ostatní pasažéry.

Viditelnost vozidel

Za snížené viditelnosti musí vozidla svítit předními obrysovými a potkávacími nebo dálkovými světly a zadními obrysovými světly. Dálková světla nesmí být použita na souvisle osvětlené vozovce, nebo pokud by mohla oslnit ostatní účastníky silničního provozu, strojvedoucího vlaku nebo řidiče plavidla.

V mlze, hustém dešti nebo sněžení musí použít také zadní mlhová světla. Použití předních mlhových světel není povinné. Použití mlhových světel za nesnížené, tj. normální viditelnosti je zakázané. Oslňují totiž ostatní účastníky silničního provozu.

Zadejte hodnoceníOdeslat hodnoceníHodnocení odesláno
Počet hodnocení74Průměrné hodnocení4.6
Přidejte se k nám na sociálních sítích a neuteče Vám žádná novinka