Osobní přepravníky

Segwaye, elektrické jednokolky, hoverboardy, elektroboardy apod. jsou v našem právním řádu definovány jako osobní přepravníky se samovyvažovacím zařízením nebo obdobná technická zařízení (ve zkratce osobní přepravníky).

Segway

Jejich uživatelé jsou právně vnímáni jako chodci.

Na chodníku, stezce pro chodce, stezce pro chodce a cyklisty nebo na odděleném pruhu pro chodce na stezce pro chodce a cyklisty nebo na pěších zónách a v obytných zónách se můžete pohybovat nejvýše rychlostí srovnatelnou s rychlostí chůze.

Není-li možné využít výše uvedených míst pro dopravu, tj. pokud na místě, kde se nacházíte, tato místa nejsou, smíte se pohybovat po levé krajnici nebo co nejblíže při levém okraji vozovky (pouze jednotlivě za sebou).

Obce mohou dle svého uvážení zakázat používání osobních přepravníků na vybraných místech.

Mobilní aplikace

Můžete si také stáhnout mobilní aplikaci eBikes škola, která je dostupná zdarma pro běžné mobilní telefony s operačním systémem Android ( eBikes škola na Google Play) a iOS ( eBikes škola na App Store).

eBikes škola - mobilní aplikace na Google Play eBikes škola - mobilní aplikace na App Store

 

Projekt eBikes škola byl financován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Obsah je možné sdílet a využívat v dalších vzdělávacích projektech zdarma.

Financováno z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů
Zadejte hodnoceníOdeslat hodnoceníHodnocení odesláno
Počet hodnocení102Průměrné hodnocení4.5
Přidejte se k nám na sociálních sítích a neuteče Vám žádná novinka