Co můžeme udělat pro nejlepší bezpečnost našeho automobilu

Kvalitní autoservis

Aby nám automobil dlouho sloužil a byl stále bezpečný, musíme se o něj starat. Pravidelné kontroly a kvalitní servis jsou nezbytnou podmínkou pro udržení bezpečnosti vozu.

Péče o automobil

Péči o automobil z hlediska jeho bezpečnosti můžeme rozdělit do několika oblastí.

Pneumatiky a podvozek

Přilnavost k silnici je nejdůležitější pro ovládání vozu a brzdění. Kvalitní pneumatiky, tlumiče pérování a brzdy spolu s dalšími prvky podvozku musí fungovat každý zvlášť i dohromady na 100 %, jinak hrozí problém.

Karoserie

Rez je největším nepřítelem „tuhosti“ karoserie. O to hůře, pokud jde již o součásti deformačních zón, příčníky, vzpěry a další součásti karoserie, které chrání posádku.

Kvalitní servis

Nekvalitní oprava i po malé nehodě může změnit fungování deformačních zón a pevnosti karoserie a tím ohrozit posádku vozu při budoucí možné větší nehodě.

Nekvalitní autoservis

Necháte si auto opravit takto ...

Kvalitní autoservis

... nebo raději takto?

Elektronické systémy

Bohužel se stává, že při chybě některého elektronického systému vozu ho nechají jeho majitelé vzhledem k ceně opravy „deaktivovat“. To je nebezpečné a navíc protiprávní, protože vozy jsou homologovány s danou výbavou, a pokud někdo „odmontuje“ část bezpečnostních systémů, udělá tím z vozu nehomologovaný. Tj. již nesmí na silnice.

Správné používání = maximální bezpečnost

I když je váš vůz v naprostém pořádku, může být špatným používáním nebezpečný vám i ostatním účastníkům silničního provozu. Fyzikální zákony ošálit nelze. Více o bezpečné jízdě řidičů zde >>.

Zadejte hodnoceníOdeslat hodnoceníHodnocení odesláno
Počet hodnocení75Průměrné hodnocení4.5
Přidejte se k nám na sociálních sítích a neuteče Vám žádná novinka