Bezpečná vzdálenost a nepozornost

Bezpečná vzdálenost a nepozornost

Nedostatečná vzdálenost od druhých ve spojení s nepozorností a pohybem je zárukou nehody. A to jak pro řidiče, tak i chodce. Pokud se budu lepit na ostatní a nedívat se na cestu, určitě do někoho časem vrazím.

Chodci

I jako chodci musíme dodržovat bezpečnou vzdálenost od ostatních. Při malých rychlostech chůze to jde ale tak nějak samo. Nikdo nemá rád, když se na něj jiní lepí, a proto si necháváme přirozený odstup. Pokud ale někdo nečekaně zastaví, navíc uprostřed a neuhne stranou, tak lidé, kteří nesledují dění kolem (koukají do mobilu, výloh obchodů nebo se baví s jinými) do něj mohou vrazit. Nezastavujte proto náhle a při zastavení a povídání s přáteli ustupte stranou.

Bezpečná vzdálenost a nepozornost

Cyklisté, ebikeři a koloběžkáři

Pokud k pohybu používáte „kolečka“, tak se pohybujete rychleji a každý již vnímá potřebu držet si odstup od ostatních. Na elektro-vozítkách, která jsou často rychlejší, ale vždy těžší, to platí dvojnásob. Nechávejte si větší rozestupy od ostatním, ať máte větší prostor pro manévrování a případné řešení rizikových situací.
Bezpečná vzdálenost a nepozornost

Řidiči

Pro řidiče osobních vozů je stanovena bezpečná vzdálenost 2 s (pro nákladní vozidla 3 s). Pokud je kluzko, tak ještě více. No a pokud se řidič plně nevěnuje řízení, tak mnohdy nepomůže ani 5 s. Vždyť jen přeladění rádia nebo navigace v průměru trvá cca 5 s.

Dodržujte bezpečnou vzdálenost a věnujte se provozu, předejdete tak nebezpečným situacím a nehodám.Nepozornost je častou příčinou dopravních nehod, včetně těch tragických.

Projekt "Nepozornost" byl financován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

Financováno z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů
Zadejte hodnoceníOdeslat hodnoceníHodnocení odesláno
Počet hodnocení6Průměrné hodnocení4.3
Přidejte se k nám na sociálních sítích a neuteče Vám žádná novinka